Üye Paneli
Hijyenik Mendil
Haberler
Maillist

Kurumsal

           

     

      Ambalaj Sektöründe marka bağımsız büyük ölçekli üretim yapan ve geniş ürün yelpazesi sunan bir şirketiz. Tüm Türkiye’yi kapsayan yaygın satış ve dağıtım ağımız ile tek noktadan her türlü ihtiyacı karşılayabilmekteyiz.Ulaştığımız ekonomik ölçek yüksek kalitedeki ürünlerimizi uygun fiyatlarla sunabilmemizi mümkün kılmaktadır. Bu nedenlerle 3S AMBALAJ olarak ambalaj sektöründe üretici ve toptancı kimliği ile müşterilerimize ve iş ortaklarımıza değer katmaktayız.

 

Sanayileşen, ihracata yönelen ve Avrupa Gümrük Birliğine üye olan, önümüzdeki yıllarda Avrupa Birliğine kesin üyeliği beklenen Türkiye’de amaca uygun ambalaj malzemeleri üretimi son yıllarda ortalama % 12 büyüyerek Türkiye deki büyüme ortalamalarının üzerine çıkmış ve böylece sektör yerli-yabancı yatırımcılar için en geçerli yatırımlardan biri olma eğilimini korumaktadır


Son on yılda kişi başına düşen ortalama gelirdeki artışlar nedeni ile yaşam standartlarında önemli değişimler yaşanmaktadır. Büyüyen şehirleşme trendi, ortalama ömrün uzaması, kadın nüfusun iş hayatına katılım payının artması, tüketim alışkanlıkları ve tüketici beklentilerinin değişime uğraması, tüketim merkezlerinde self servis yöntemlerinin geliştirmesi sektörsel gelişimi teşvik etmektedir. Bu gelişmeler porsiyon tarzı ambalajın gelişim ve kullanımına destek vermektedir

Satışlarda ambalajın gelişmesini teşvik eden bu faktörler kalite arttırma çalışmalarını, kullanılan ana ve yardımcı maddelerde uygulanmaya başlayan rasyonalizasyon ve çevreye uyum önlemlerini dünya pazarlarında, özellikle gelişmiş ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de hızlandırmıştır.
Ambalaj sanayi tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de ham ve yardımcı maddeler, makine, gereçler v.s. gibi ürünleri sunan tedarik sanayi ve ürünlerini ambalajlayan kullanım sanayi ile yakın işbirliği içinde olup sorunlara birlikte çözüm bulmaya çalışmaktadır.
Türk Gıda Kodeksi yasa ve yönetmelikleri ile Türk Standartları, ISO ve AB normları ve direktiflerine göre yeniden düzenlenmiş ambalaj ve ambalajla ilgili koşullar da söz konusu yasa ve yönetmelikleri ve TSE standartları kapsamına alınarak gıda ve gıda dışı ürünlerin ambalajlanmasında, içeriği ürüne uyum sağlayan ve müşteri talebine göre raf ömrünü düzenleyen şartlar belirlenmiş ve ambalaj malzemesi üreticisi ile içindeki ürünleri üretenler arasında müşterek sorumluluklar getirilmiştir.
Bu anlayışa bağlı olarak dünyanın her tarafında olduğu gibi Türkiye’de de ambalaj sanayi insan ve toplum yaşamındaki önemli rolünü oynamaya devam etmekte ve bunu sürdürmeye çaba göstermektedir. 

 


Maillist

Ziyaret Bilgileri
  • Online:1
  • Bugün : 465
  • Bu Ay: 54959
  • Genel Toplam : 562056